Kredyt hipoteczny na zakup firmowej nieruchomości

Zakup nieruchomości wiąże się z ogromnym zobowiązaniem finansowym, na które większości ludzi po prostu nie stać. Dlatego też banki oferują nam szybką pomoc, by w krótkim czasie nabyć upragnioną nieruchomość. Najkorzystniejszą ofertą będzie kredyt hipoteczny. Jednak by móc się o niego ubiegać trzeba spełnić kilka kluczowych założeń. Kredyt na kupno nieruchomości, która ma być siedzibą firmy jest coraz częstszym przedsięwzięciem, ponieważ wynajem staje się ostatnio coraz mniej opłacalny.
Kredytowe możliwości.
Ubiegając się o kredyt hipoteczny musimy wiedzieć o tym, że niezbędne do jego uzyskania są zgromadzone wcześniej oszczędności. Stanowią one wkład własny kredytobiorcy w inwestycję jaką zamierza kupić lub wybudować. Banki teraz nie pożyczają pełnej kwoty na zakup lub budowę nieruchomości. Dlatego pierwszym krokiem w staraniu się o kredyt hipoteczny będzie zgromadzenie niezbędnych rezerw pieniędzy na uzyskanie kredytu hipotecznego. Warto również pamiętać, że po zaciągnięciu kredytu hipotecznego nasza zdolność finansowa będzie dość mocno nadszarpnięta. Minimalny procent wkładu własnego w planowaną inwestycję jest to 20% całej sumy, na którą planujemy się zapożyczyć. Jednak są banki, które wymagają tylko 10%, oczywiście wszystko zależy od doboru odpowiedniego banku, w którym chcemy zapożyczyć się na naszą nieruchomość. Jednak warto pamiętać, że banki oferują lepszą ofertę dla osób, które w swoją nieruchomość chcą włożyć większą sumę pieniędzy. Wyższy wkład własny, oznacza zazwyczaj niższą marżę kredytową, a co za tym idzie niższy procent, na który pożyczamy pieniądz. Wartość kredytu zależy od dwóch bardzo ważnych aspektów, pierwszym jest wartość nieruchomości, o którą klient się stara, a drugim bardzo ważnym aspektem jest zdolność kredytowa, kredytobiorcy. Jeśli jest ona pokaźna klient może starać się o naprawdę bardzo wysoką sumę pieniędzy. Na zdolność kredytową wpływa comiesięczna pensja, wysokość opłat za mieszkanie oraz liczba osób, która jest na utrzymaniu kredytobiorcy. Jeżeli chcesz starać się o kredyt na bardzo dużą sumę pieniędzy najlepiej będzie gdy zaciągniesz go z małżonką lub współmałżonkiem. Wtedy macie większą szansą na uzyskanie kredytu i spłacenie w określonym przez bank terminie. Na etapie poszukiwania wymarzonego mieszkania warto jest oszacować swoją zdolność finansową, najlepiej jest się spotkać z doradcą finansowym, który dokładnie przedstawi nam ofertę, i wybierze najkorzystniejszą odnośnie naszej sytuacji finansowej, w której jesteśmy. Dla banku bardzo ważnym aspektem jest również umowa na jaką pracujemy, czy jest to umowa o dzieło, pracę, czy jesteśmy przedsiębiorcami działającymi na własną rękę.
Lokum dla Twojej firmy
Jako kredytobiorcy możemy poprawić swoją zdolność finansową pozbywając się kredytów, które zostały przez nas zaciągnięte. Jeśli zmobilizujemy się i będziemy spłacać je terminowo i z nadwyżką, bank na pewno to zauważy i uwzględni. Więc, jeśli chcesz starać się o uzyskanie kredytu hipotecznego, z pewnością dobrym zabiegiem będzie zamknięcie wcześniejszych mniejszych kredytów, które tworzą niepotrzebnie gorszą ofertę dla nas. Jeżeli jesteśmy już na końcu drogi kredytowej, a tak naprawdę na początku nowej, musimy liczyć się z wyborem odpowiedniej i najbardziej korzystnej oferty kredytowej. Zazwyczaj to poszukiwanie upragnionej nieruchomości zajmuje nam najwięcej czasu. Dlatego by oszczędzić sobie stresu po zaciągnięciu kredytu powinniśmy rozejrzeć się za nieruchomościami już na początku swej drogi. Jeżeli działasz właśnie w taki sposób, i Twoje wymarzone mieszkanie jest już na wyciągnięcie ręki warto ponownie sprawdzić ponownie swoją zdolność finansową. By upewnić się, czy nic nie zmieniło się jeśli chodzi o wysokość kredytu o jaki się starasz. W momencie, kiedy wszystko się zgadza należy złożyć odpowiednie wnioski i dostarczyć potrzebne dokumenty do podpisania umowy, wraz z wnioskiem kredytowym. Po zawarciu umowy przedwstępnej ze sprzedającym mieszkanie z rynku wtórnego lub w stanie deweloperskim możemy starać się o uzyskanie kredytu w banku, który wybraliśmy. Jeżeli w zasięgu Twoich starań jest kilka banków, w których starasz się o uzyskanie kredytu, musisz zdawać sobie sprawę z tego, że wysłanie wniosków kredytowych do wszystkich banków nie jest dobrze widziane. Należy wybrać tylko kilka docelowych miejsc, w których będziesz starać się o kredyt hipoteczny. Wtedy możesz mieć dużo większe szanse na uzyskanie kredytu. Większość kredytów dostępnych na polskim rynku opiera się na oprocentowaniu zmiennym. Składa się na to stopa procentowa oraz marża. Jednak większość kredytów hipotecznych oparta jest na trzymiesięcznej stopie procentowej WIBOR 3M. Czyli bank aktualizuje stopy procentowe co kwartał. W przypadku kredytów o stałym oprocentowaniu, stopa procentowa jest niezmienna przez kilka pierwszych lat trwania kredytu. Po tym okresie kredyt zmienia się na kredyt, o procentowaniu zmiennym. Po udzieleniu kredytu hipotecznego bank naliczy Ci prowizję, którą musisz mu zwrócić. Zostanie ona pobrana jednorazowo, a jej procent waha się od 0-3%. Na niższe stawki mogą liczyć tylko i wyłącznie stali klienci banku, lub osoby przenoszące kredyt z innego banku.
Przytłaczające cyfry
W przypadku kredytów sięgających kilkaset tysięcy złotych prowizja banku może sięgać nawet 100tys. złotych. Zaciągnięcie kredytu wiąże się z wykupieniem stosownych ubezpieczeń na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń, które mogą mieć wpływ na pieniądze, na które został zaciągnięty kredyt. Jest to tzn. ubezpieczenie pomostowe. Zazwyczaj jest ono pobierane za pomocą marży. Koszt ubezpieczenia niskiego wkładu muszą ponosić osoby, które nie wniosły 20% pożyczanej sumy pieniędzy. Ubezpieczona musi być również nieruchomość.