Firma ogrodnicza w zimie

Forum przeznaczone jest dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Tutaj wymień się doświadczeniami i problemami.

Firma ogrodnicza w zimie

Postprzez Kostek » Cz lut 11, 2010 5:53 pm

Razem z bratem prowadzimy małą firmę ogrodniczą. Od wiosny do jesieni roboty jest mnóstwo, ale zima to martwy sezon, w którym nie ma zleceń i nie ma co robić, a ZUS i składki opłacać trzeba. Może ktoś ma jakiś pomysł, czym taka fima może zajmować się w okresie zimowym?
Kostek

Re: Firma ogrodnicza w zimie

Postprzez Seba » Cz lut 11, 2010 6:27 pm

Może lepiej w zimie zrobić sobie wakacje, a w lecie zapracowac i zarobić tyle, żeby nie trzeba było zimą martwić się o opłacenie Zus?
Seba

Postprzez Pablo » Pt lut 12, 2010 1:17 pm

Tutaj nie ma chyba nikogo z tej branży więc chyba sam się na tym lepiej znasz i wiesz co w zimę warto robić. Kilka moich domyślnych propozycji:
- sprzedaż sprzętu chroniącego przed mrozem
- sprzedaż nasion doniczkowych domowych
Jak coś jeszcze wymyśle to dopisze.
Pablo

Postprzez nekta » Pn lut 15, 2010 5:54 pm

Sprzedaż nasion to nie jest głupi pomysł.
Jak tak patrzę za okno to jeszcze sobie myślę, że odśnieżanie by się przydało - więc może to? W prywatnych ogrodach ale i na osiedlach mieszkaniowych.
No albo zimę zostawić na projektowanie ogrodów, które będziesz zakładał w lecie :) Tudzież na odpoczynek w ciepłych krajach:)
nekta

Postprzez Kostek » Pn lut 15, 2010 7:02 pm

O tym, żeby robić sobie wakacje w zimie póki co moge tylko pomarzyć.
Ale odśnieżanie to nie jest zły pomysł. W okolicach świąt sprzedaję choinki i jemiołę, ale to jak wiadomo, krótki okres przedświąteczny, a zła pogoda, która uniemożliwia mi pracę w ogrodach trwa aż do marca zwykle :(
Kostek

Postprzez Seba » Pn kwi 05, 2010 6:27 pm

Albo w zimie postawić na jakąś inną gałąź usług - bo ja wiem, remonty?

Ogólnie rzecz biorąc to jest właśnie nieszczęście takich sezonowych biznesów, że trzeba mieć w sezonie tyle zleceń, żeby potem starczyło kasy na przeżycie okresu, kiedy tych zleceń nie ma. Jedyne rozwiązanie jakie widze, to zarabiać na czymś innym - jak właśnie na malowaniu mieszkań, odśnieżaniu, sprzątaniu... Albo kupić kawałek ziemi i zrobić parking i na tym zarabiać.
Seba

Powrót do Firma i prowadzenie firmy